WhatsApp Durum Açılmıyor Nedeni ve Çözümü – 2024

Whatsapp Durum Açılmıyor sorunu son zamanlarda çok fazla karşımıza çıkmaktadır genellikle yanlış yapılan güncelleme sonucunda yada farkında olmadan ayarlar bölümünden kapatılma sonucunda ortaya çıkmaktadır.

Bu içeriğimizde Whatsapp Durum Açılmıyor ve diğer sorunlarınızı çözüm yöntemlerinden bahsedeceğiz.

WhatsApp Durum Açılmıyor Nedeni

 • WhatsApp sunucularında kaynaklı durum açılmıyor olabilir,
 • Telefonunuzun Whatsapp ayarlarında veya uygulamalarında sorun oluşabilir,
 • WhatsApp durumunuzu gizlemiş veya belirli kişilerle ilgili bir hata yapmış olabilirsiniz.
Pin

WhatsApp Durum Nasıl Açılır?

Whatsapp Durum Açılmıyor Whatsapp durum paylaşma özelliği getirdiğinde oldukça fazla sevildi öncelik olarak İnstagram gibi platformlarda bulunuyordu ve oldukça seviliyordu sürekli olarak kullanılan ve her işe kullanılan Whatsapp ‘ ada böyle bir özellik eklenmesi de oldukça sevindirici olmuştu. Peki durumları nasıl açarsınız.

Mobil cihazlarda durum sekmesi üzerine gelerek rehberinizde bulunan kişilerin paylaştığı durumları görebilirsiniz durum paylaşmak için aşağıdaki maddeleri uygulamanız yeterli olacaktır.

 • Whatsapp uygulamasını açın.
 • Ekranda bulunan ” Durum” sekmesine basın.
 • Sağ alt kısımda fotoğraf makinesi ve bir kalem işareti bulunuyor.
 • Fotoğraf makinesi fotoğraf yada video çekmenize ve durum olarak paylaşmanıza olanak sağlar.
 • Kalem işareti ise belirli bir arka plan rengi üzerine istediğiniz şeyleri yazmanıza ve paylaşmanıza olanak sağlayacaktır.

WhatsApp Durum Ayarları Nasıl Yapılır?

WhatsApp durum ayarları:

 • Whatsapp uygulamasına giriş yapın.
 • Durum sekmesine dokunun.
 • Sağ üst köşede bulunan üç nokta olarak belirtilen ayarlar seçeneğine dokunun. Ardından Durum Gizlilik Ayarlarına Dokunun ve istediğiniz seçeneği seçerek ayar yapabilirsiniz.

WhatsApp Durum Fotoğraf Açılmıyor?

Whatsapp gönderilen fotoğraf ve videolar siz istemeseniz de galerinizde ve telefonunuzda yer edinecek ve hafızasını dolduracaktır. Eğer ufak miktarlarda kapasitesi bulunan SD kart yada telefon hafızanız bulunuyorsa fotoğraf ve videoların açılmaması oldukça normal yeni bir SD kart yada depolama alanı açtığınızda fotoğrafları görebilirsiniz.

WhatsApp Durum Paylaşma Sorunu?

Whatsapp Durum Açılmıyor başlığı altında bahsettiğimiz gibi Whatsapp durumları insanlar için oldukça önemli bir yer kaplamaktadır bu sebepten açılmaması oldukça rahatsız edici bir hal alabiliyor.

Eğer telefonunuzun hafızası yeterli değilse video ve fotoğrafları görmeniz pekte mümkün değildir görmek için telefon depolama alını açmanız gerekiyor yada dolan SD kartınızı değiştirebilirsiniz.

WhatsApp Durum Videoları Görünmüyor?

Telefonunuzun depolama alanını temizleyerek yada SD kart kullanıyorsanız eğer SD kartınızda yer açarak yada boyutunu büyüterek rahatlıkla açabilirsiniz.

Başkasının Durumunu Göremiyorum?

Whatsapp bundan bir süre önce durum gizleme özelliği ile istemediğiniz kişilere durumlarınızı gizleyebiliyor görmesini engelleyebiliyorsunuz başkasının durumlarını göremiyorsanız büyük ihtimalle size göstermek istemediği için size görünüm kapatılmıştır…

Yorum yapın

1