YouTube Videolarına Nasıl Altyazı Eklenir?

Bugün ki makalemizde ciddi anlamda faydalı olduğuna inandığımız YouTube video altyazı ekleme konusu ile alakalı olarak sizlere bilgiler sunacağız. Uluslararası ortamda da izlenmelerinizi ciddi anlamda etkileyecek olan bir konu olduğunu da söylemeliyiz. Altyazı, daha geniş bir kesime ulaşmanız açısından ciddi anlamda önem arz ediyor.

YouTube CC özelliğini geliştirdikten sonra bu özelliğin arama sıralamalarını da etkilediğini net şekilde gösterdi. Kısacası altyazılı videolar, çok daha yukarılarda listeleniyor ve aranmaları da buna göre ciddi anlamda artıyor.

YouTube Videolarına Nasıl Altyazı Eklenir?

Öncelikli olarak YouTube profilinize Gmail hesabınız ile giriş yapıyorsunuz.
Giriş yaptıktan sonra kanalınızın YouTube İçerik Oluşturucu Stüdyosu sekmesine tıklayarak giriş sağlayınız.
Sol kısımda yer alan VİDEOLAR sekmesine tıklayarak videolarınızın listelendiği ekrana giriş yapın.
Bütün videolarınızın bu kısımda listelendiğini göreceksiniz. Listelenen videolar içerisinde altyazı eklemek istediğiniz videoyu bulun.
Videoyu bulduktan sonra video üzerine düzenlemek için dokunun ve DÜZENLEME ekranına giriş yapın.
Düzenleme ekranında üst sekmelerde yer alan ALTYAZILAR sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayarak altyazı ekleme ekranına giriş yapın.
Gelen ekranda YENİ ALTYAZI EKLE sekmesini göreceksiniz. Bu sekmeye tıklıyorsunuz ve karşınıza dil seçenekleri çıkacak. İstediğiniz dil seçeneği seçin.
Sonrasında sizlere altyazı eklemek için iki ayrı seçenek sunacak. İlk olarak ayrı bir programda altyazı oluşturdu iseniz bu altyazı dosyasını ekleyebilirsiniz. İkinci olarak ise altyazı dosyanızı sıfırdan Youtube üzerinden oluşturabilirsiniz. Altyazıyı harici bir programda oluşturmak her zaman için çok daha sağlıklı olacaktır.

YouTube SEO için çok gerekli olan YouTube Video Alt Yazı Ekleme işleminin nasıl yapılacağını sizlere aktarmaya çalıştık. Bir önceki konumuzda ise YouTube Abone Ol Butonu Nasıl Eklenir sorusuna cevap vermiştik. Aklınıza takılan soru ve sorunları yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz. Hoşça kalın.

Yazıyı Değerlendir
Yorum yapın