YouTube Tarih Kanalları

YouTube Tarih Kanalları ile ilgili çok uzun bir liste hazırlayabilirdik. Bunun yerine siz değerli ziyaretçilerimize belirli farklılıkları bulunan kanallar sunmaya çalıştık. YouTube üzerinde hemen hemen her konu ile ilgili onlarca farklı kanal bulmak mümkündür. Söz konusu olan YouTube tarih kanalları olduğunda ise işler biraz değişir. Neden mi? Çünkü, tarih dendiğinde bizim aklımıza ne yazık ki çoğunlukla kpss, ayt – tyt gibi sınavlarda çıkan sorular gelmektedir. Bu da YouTube üzerindeki içerik üreticilerinin soru – cevap konuları üzerinde daha çok içerik yapmasına neden olmuştur.

YouTube En İyi Tarih Kanalları

YouTube Tarih Kanalları arasında gerçek anlamda tarihin sayfalarında yolculuk yapmak isteyenler çoğu zaman geri planda kalmışlardır. Tabii ki onlarında tercih edebileceği pek çok farklı kanal bulunur. Bunları da sizin için bir araya topladık. Hazırsanız başlayalım…

Olmaz Öyle Saçma Tarih – Flutv

YouTube Tarih Kanalları arasında eğlenceli bir formata sahiptir. İlker Canikligil’in tarih ile ile ilgili soruları ve tarihçe Emrah Safa Gürkan’ın eğlenceli cevapları ilerleyen bir konsepti var. Tarihle ilgilenenler de yeni başlayanlarda mutlaka eğlenceli bulacaktır. Sorular sayesinde birden fazla bakış açısına yaklaşmamıza da olanak sağlıyor.

DFT Tarih

Bu kanal harita üzerinde animasyonlarla tarihi olaylara yer veren bir kanaldır. Ders çalışma kanallarını saymazsak youtube üzerinde tarih konusunda en fazla aboneye sahip kanallardan bir tanesi olduğunu belirtebiliriz. Başlarda popüler dizi ve hikayeleri temel alan kanal hızlı bir şekilde büyümüştür. Hali hazırda hemen hemen her konu ile ilgili içerik üretmeye devam etmektedir.

Engin Deniz Videoları

Bu youtube kanalı sadece tarih konusunda değil, bilim ve coğrafya ile ilgili de içerikler üreten bir kanaldır. 2 milyona yaklaşan abone sayısı ile bilinmeyenler, gizemler ve araştırmalarla ilgili çok güzel içerikler üretmektedir.

Diğer Önerilerimiz

Tarih Obası, Uzak Zamanlar, KingandGenerals gibi kanallar kendi konseptleri ile son derece ayrıcalıklı ve farklı içerikler üreten kanallardır. Bunlara da göz atmanızı tavsiye ederiz.

YouTube Adsense Onayı Nasıl Alınır? Nasıl Para Kazanılır? başlıklı konumuzu okumak isterseniz yazı üzerine tıklayarak ilgili konuya gidebilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere hoşça kalın.

Yazıyı Değerlendir
Yorum yapın