YouTube İçin Video Edit Programları

YouTube için video edit programları hangileridir? Dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılan YouTube, herkesin kendi videolarını yayınlamasına da izin veriyor. Yeni bir içerik üreticisiyseniz, önce hangi programı kullanacağınızı merak ediyor olabilirsiniz.

Platformdaki video sayısı her geçen dakika artmaya devam ediyor. Popüler video paylaşım hizmetinde içerik üreticisi olmaya karar verdiyseniz, videolarınızı düzenlemek için video düzenleme yazılımına ihtiyacınız var.

YouTube İçin En İyi Edit Programları Nelerdir?

Youtube için kullanabileceğiniz en iyi düzenleme programları size çokça alternatif sunar. Birbirine göre avantajları olan bu programlardan size en uygun olanı seçebilirsiniz.
Adobe Premiere Rush
iMovie
Veed Online Video Editor
Blender
Final Cut Pro
Cyberlink PowerDirector Ultra
DaVinci Resolve
Adobe Premiere Pro
Shotcut
Wondershare Filmora

Adobe Premiere Rush

 Premiere Rush, videolarınızı öne çıkarmak için yaratıcı bir esneklik sunar. Sesler, hareketli grafikler ve daha fazlası için basit araçlarla istediğiniz videoları oluşturmak hiç olmadığı kadar kolay. Geçişler eklemek için tıklayıp sürüklemeniz yeterlidir. Şık başlıklar ekleyip ve bunları çeşitli yerleşik şablonlarla düzenleyebilirsiniz. Manuel renk ayarı ve düzeltme ile videolarınızı hızla geliştirin. Kullanıcı dostu ara yüzdeki profesyonel hız kontrolörleri ile hızı kolayca ayarlayın.

 Sesi sessiz ve sade sesle içe aktarın ve özelleştirin. Doğru en boy oranında herhangi bir sosyal medya kanalına akış yapın. Premiere Rush, iPhone, Android ve masaüstü bilgisayarlarda çalışır ve projeleriniz otomatik olarak bulutla senkronize edilir. Açmak, hangi cihazı kullanırsanız kullanın, son değişikliklerinizi gösterecektir.

İmovie Nasıl Bir Seçenektir?

Bu işleri yapmak için atılırken karmaşık ve ücretli programlardan uzaklaşmak istiyorsanız Apple cihazlarda kullanmak üzere imovie sizin için ideal bir seçenek olabilir. Kolay düzenleme işlemleriyle tanınan bu uygulama, temelde bütün ihtiyaçlarınız için ideal bir çözüm olabilir.

Veed Online Video Editor

 Video düzenlemenin binlerce dolar değerinde pahalı bilgisayar ve program gerektirdiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz! Veed, kullanıcılara ücretsiz çevrimiçi video düzenleme yazılımı olarak aradıklarından çok daha fazlasını sunar. Programı, yani büyük dosyaları indirip yüklemeniz gerekmez. Sistem bileşenleriniz de rahat bir nefes alır. Kullanışlı bir ara yüz ile öne çıkan program hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız Veed web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Blender Nedir?

 Blender, açık kaynak olarak geliştirilmiş ücretsiz bir 3D modelleme, animasyon, sunum, etkileşimli klip hazırlama ve oynatma yazılımıdır. Bütün büyük işletim sistemleriyle uyumlu bu alternatif yazılım, GNU lisansı altında her tür kullanıcı için ücretsiz bir ortam sağlayan karmaşık görünen bir yazılımdır. Gerçek üç boyutlu modeller oluşturmanıza olanak sağlar, ancak yine de kısa sürede kolayca kullanabileceğiniz ve benzerleri gibi profesyonel bir araçtır.

Final Cut Pro

Youtube video düzenleme yazılımı arıyorsanız, Final Cut Pro X’i gerçekten yararlı bulacaksınız. Kullanımı kolay bir ara yüze sahip Final Cut Pro X, performansı artırmak için MacBook Pro Touch Bar ve Metal Graphics API gibi özelliklerden yararlanır. Zengin özellikleri ile dikkat çekmeyi başarmıştır. Program sayesinde etkileyici görünen videolar oluşturabilirsiniz.

Cyberlink PowerDirector Ultra

CyberLink PowerDirector Ultra, video düzenleme konusunda alanında lider programlardan biridir. Son derece başarılı program performansı vardır ve desteklediği teknolojiler ile dikkat çeker. 64-bit TrueVelocity 3 teknolojisi sayesinde çok hızlı dijital işlem gerçekleştiren program, birden fazla ekran kartını destekleyerek işlem süresini minimuma indiriyor. Program Ultra HD, yani 4k. Video kalitesinde ve 3D olarak düzenleme yeteneğine sahiptir.

Artı Dolby Digital ve DTS 5,1 surround seslerini destekler, ses ve görüntü açısından kaliteli sonuçlar almanızı sağlar. Program, videoları düzenlemek için kullanabileceğiniz 300’den fazla araç ve 100’den fazla efekt içerir. Ayrıca DirectorZone.com’da binlerce ücretsiz efekt kullanmak için sizi bekliyor.

Davinci Resolve

DaVinci Resolve, tek bir yerde kurgulama, görsel efektler, hareketli grafikler, renk düzeltme ve ses post prodüksiyonu için yenilikçi araçlar sunan benzersiz bir programdır. Kullanıcı işbirliği için tasarlanmış, tek tıklamayla düzenleme, renk, efekt ve ses sayfaları arasında geçiş yapmanızı sağlayan kullanımı kolay bir ara yüze sahiptir. Editörler, asistanlar, renk uzmanları, VFX sanatçıları ve ses tasarımcılarının tümü aynı proje üzerinde aynı anda canlı olarak çalışabilirler.

DaVinci Resolve, filmleri, TV şovlarını ve Hollywood reklamlarını bitirmek için diğer tüm yazılımlardan daha fazla kullanılır, tüm ana dosya formatını ve medya türünü kapsar ve post prodüksiyon programlarıyla çalışmak üzere tasarlanmıştır. DaVinci Resolve, Final Cut Pro, Adobe Premiere Pro arasında projelerinizi yürütmek için XML, EDL veya AAF kullanabilirsiniz. Fusion ile derin entegrasyon, VFX çalışması için çekimlerinizi göndermeyi veya projelerinizi After Effects gibi programlar arasında taşımayı kolaylaştırır. Ses çalışmalarınız için projelerinizi DaVinci Resolve ve ProTools arasında kolayca taşıyabilirsiniz.

Adobe Premiere Pro

 Popüler video paylaşım platformu Youtube için yaptığınız videonun profesyonel görünmesini istiyorsanız Adobe Premiere Pro’yu tercih edebilirsiniz. Adobe tarafından geliştirilen program, kapsamlı işlevleri sayesinde videoları nefes kesici hale getiriyor. Düzenleme deneyiminiz yoksa başta biraz zorlanabilirsiniz ancak bir süre sonra programın ara yüzüne alışabilirsiniz. Programı kullanmaya alıştıktan sonra oldukça başarılı düzenlemeler yapabileceksiniz.

Shotcut Nasıl Bir Programdır?

 Video düzenleme programları arasında açık kaynak kodlu olan bir diğer program Shotcut, herhangi bir ücret ödemeden video düzenlemesi yapmak isteyen kullanıcılar için iyi bir seçimdir. Kullanımı oldukça kolay olan program, kullanıcı dostu bir ara yüze sahiptir. Birçok ses ve video formatını destekler. Program içerisinde kullanabileceğiniz çeşitli efektleri vardır. Windows, Mac ve Linux sürümleriyle gelen program 4K çözünürlüğü destekliyor. Youtube’da içerik üretmek isteyen kullanıcılar, program üzerinden videoları rahatlıkla düzenleyebilirler.

Wondershare Filmora

 Hareket takibi, ekran kaydı, video efektleri ve yeşil ekran gibi birçok zengin özellik program içinde mevcuttur.

Bu yazımda YouTube Edit Programları hakkında sizlere bilgi aktarmaya çalıştım. YouTube Abone Ol Butonu Nasıl Eklenir? isimli konumu okuyarak videoların sağ altına filigran nasıl ekleneceğini öğrenebilirsiniz. Bir başka yazımızda görüşmek üzere ♥

Yazıyı Değerlendir
Yorum yapın