YouTube Adsense Onayı Nasıl Alınır? Nasıl Para Kazanılır?

Videolardan para kazanma konusuna sıcak bakanlar için bugün YouTube Adsense hakkında sizleri bilgilendirmek istiyorum. Artık YouTube reklamcılığı çok ciddi anlamda popüler hale geldi ve bu işten iyi miktarlarda kazanan YouTuber’lar bulunuyor.  YouTube’dan para kazanmak istiyorsanız onaylı bir Google Adsense hesabına ihtiyacınız olacak.
Bu hesabı aktif etmek için ise YouTube şirketinin belirlemiş olduğu belli başlı kriterler söz konusu arkadaşlar. Tabi ki bunlara da değinmek gerekiyor. Hemen birkaç bilgi ile başlayalım.

YouTube Adsense Nedir?

YouTube Adsense, video kanalınız ile belirli standartları yerine getirerek başvuru yaptığınız Google şirketinin reklam yayıncısı Google Adsense hesap modelidir.
Günümüzde Web Adsense ve YouTube Adsense olarak iki ayrı modelde anılır. Web Adsense, web sitelerinizde yayınladığınız reklamlardır. YouTube Adsense ise video kanalınız için yapmış olduğunuz anlaşma sonucunda sizlere verilen hesaptır. Onaylı bir Adsense hesabınız olmadan reklam yayıncısı olamazsınız.

YouTube Adsense Onayı Nasıl Alınır?

Öncelikle Google, zaman içerisinde yayıncı kalitesini arttırabilmek adına bu noktada ciddi değişiklikler yapmıştır ve belli kriterler getirmiştir. Bu kriterlerden hemen en önemlilerini yazacak olursak;

  • En az 1.000 gerçek abone sayısına ulaşmak,
  • 1 yıl (12 ay) dilimi içerisinde 4.000 saat video izlenme rakamına erişmek,
  • Çok sürekli olmasa da kanalınızı videolar güncel tutmak,
  • Sürekli telif sorunu yaşamamak,

bu şartlardan sadece birkaçı olarak kendisini gösteriyor. Bu şartları yerine getirdikten sonra kanalınız için YouTube Adsense onay sürecine girersiniz. YouTube Studio üzerinde de tüm bu verileri takip etme şansınız olur.

Kanalınız gerekli şartları yerine getirdiğinde otomatik olarak kanalınız incelemeye düşer. Tabi ki bunun için YouTube Studio üzerinde PARA KAZANMA sekmesinden yeni bir Google Adsense hesabı başvurusunu işin en başında yapmayı ihmal etmeyin.

YouTube Videolarından Para Kazanma

Yukarıda belirtmiş olduğumuz şartları yerine getirdiğiniz an itibari ile para kazanma süreciniz değerlendirilir ve uygun görülürse aktif edilir. Sürekli abonelerinize yeni içerikler sunarak izlenme arttırabilir, abone kazanabilir ve daha çok kazanç elde edebilirsiniz.
Kanalınızda ki içeriklerin telif sorunu yaşamamasına bilhassa dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Yakın zamanda YouTube para kazanma taktikleri konulu yeni bir içerik sitemizde olacak.

Yazıyı Değerlendir
Yorum yapın