Youtube Abone Ol Butonu Nasıl Eklenir?

Video konusunda internette dünya lideri olan youtube, google’ın satın almasıyla liderliğini tescilledi diyebiliriz. Youtube’da her geçen dakikada binlerce video yüklenmektedir. Daha önceki yazmış olduğumuz makalede youtube abone ol butonlarını indirmek için bağlantı paylaşmıştık. Peki abone ol butonlarını indirdiniz, YouTube Abone Ol Butonu Nasıl Eklenir , Youtube Videolarına Abone Ol Butonu Eklemek için yazımızı dikkatlice okuyunuz, adım adım yazdıklarımızı uygulayınız.

YouTube Filigran Ekleme

  1. Youtube.com adresimize giriyoruz. Sağ üstte bulunan profil resmi kısmına tıklıyoruz.
  2. Sağdan açılan menüde YouTube Studio kısmına tıklıyoruz.
  3. Yeni açılan ekranda sol tarafta bulunan ayarlar kısmına giriyoruz.
  4.  Yeni açılan ekranda sol tarafta bulunan kanal kısmına tıklıyoruz.
  5. Daha sonra aşağıda resimde belirtilmiş olan kısımdaki marka bilinci oluşturma sekmesine tıklıyoruz.
  6. Resim seç butonuna tıklayarak abone ol butonumuzu seçiyoruz.

Eğer filigran olarak kullanacağınız google üzerinden abone ol png olarak aratarak resimleri farklı kaydedebilirsiniz. Son adım videonuzun profesyonel gözükmesi için önemlidir, abone ol butonlarını videolarınıza 3 farklı şekilde yerleştirebilirsiniz. Ben bu yerleştirmelere aşağıdaki gibi harfler verdim, tek tek hepsini inceleyelim.

a) Görüntüleme süresini videonun sonu olarak seçerseniz sağ alttaki abone ol yazısı videonun sonunda gözükecektir. YouTube Türkiye’de çok kullanılmayan bir seçenektir. Genellikle video başına intro koyulur.  Video sonuna ise outro koyarak insanların kanala abone olması için yönlendirme yapılır.

b) Youtube kanallarının bir çoğunda intro bulunmaktadır. Intro sürenizin 5 saniye olduğunuzu varsayarsak bu kısım 00.05  kalabilir, eğer intro süreniz 7 saniye ise 00:07 olarak güncelleyerek kaydet butonuna basınız.

c) Videonuzda intro veya outro yok ise bu seçeneği kullanabilirsiniz. Tüm videonuzun sağ altında abone ol filigranı sabit olarak kalacaktır.

YouTube Filigran Ekleme işleminin kısaca nasıl yapılacağı hakkında bilgi vermeye çalıştık. Her türlü sorun ve problemleriniz için yorumlar kısmını kullanabilirsiniz. Elimizden geldiğince soruları hızlıca cevaplamaya çalışıyoruz. Sorulan soru makale yazılacak nitelikte ise makalemizi yazarak sitemizde yayınlıyoruz.

Yazıyı Değerlendir
Yorum yapın