Whatsapp Web Nasıl Kullanılır ?

Yeni nesil cep telefonlarında sohbet uygulaması olarak kullanılan en popüler uygulama hiç şüphesiz whatsapp ‘tır. Whatsapp ; gününün çoğunu bilgisayar başında geçiren kişiler / şirketler için ( ofis çalışanları, sanal mağaza sahipleri, oyun kolikler vb. ) Whatsapp Web isimli sistemi geliştirmiştir. Bu makalemizde Whatsapp Web Nasıl Kullanılır detaylı şekilde inceleyeceğiz. Teknoloji ve sosyal medya devi Facebook ; instagram, whatsapp gibi uygulamaları geçtiğimiz yıllarda satın alarak geliştirmeye başladı. Umarım yepyeni güncellemeler geldiğinde gene tilki.net üzerinden sizlere bilgi veririz. Whatsapp Web sistemi, telefonla yapabildiğimiz herşeyi bilgisayarımızın tarayıcısı üzerinden yapmamıza olanak sağlar. Kişisel olarak bilgisayarda makale yazdığım veya sosyal medya hesaplarımda gezindiğim sıralarda sürekli kullandığım sistemdir.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır ?

  • İnternet tarayıcımız üzerinden https://web.whatsapp.com/ linkine gidiyoruz. ( tıklayarak da gidebilirsiniz )
  • Daha sonra akıllı telefonumuzdan ( android veya ios olması farketmez ) whatsapp’ı açıyoruz.
  • Telefonumuzdan whatsapp uygulamasına girdikten sonra (kırmızı ile yuvarlak içine aldığım kısım) sağ üstte bulunan üç nokta işaretine tıklıyoruz.
  • Açılan menüden Whatsapp Web kısmını tıklıyoruz. Whatsapp Web kısmını tıkladığımızda telefonumuzun kamerası açılacaktır. Telefonunuzun kamerasını aşağıdaki gibi whatsapp web’deki qr (kare) kod kısmına tutunuz.
  • Tuttuktan sonra internet tarayıcımız yenilenecek ve whatsapp’ımız bilgisayar üzerinden açılacaktır.
  • Yukarıdaki işlemleri yaptıysanız işlem tamamdır. Whatsapp web’i gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Whatsapp Web Çıkış Nasıl Yapılır ?

Ofiste whatsapp web’e giriş yaptınız, iş çıkışı whatsapp web’den çıkmayı unuttunuz. Whatsapp web’den nasıl çıkış yapılır ?

  • Telefonumuzdan whatsapp uygulamasını açıyoruz ve tekrar … olan kısma tıklıyoruz.
  • Açılan sayfada Whatsapp Web ‘e tıklıyoruz.
  • Whatsapp Web’e tıkladıktan sonra oturum açmış olduğumuz bilgisayarlar karşımıza çıkacak.Alt kısımda bulunan ‘ Tüm cihazlardan çık ‘ kısmına tıklıyoruz ve açık olan whatsapp webden çıkış yapmış oluyoruz.

Elimizden geldiğince Whatsapp Web’in nasıl kullanıldığını anlatmaya çalıştık. Merak ettiklerinizi yorumlarda belirtirseniz; ilgili konu veya cevap verilecektir.

Yazıyı Değerlendir
Yorum yapın