Twitter Trend Topic (TT) Nedir?

Bu makalemizde sizlerle birlikte Twitter Trend Topic nedir ve nasıl yapılır sorusuna yanıt vermek istiyoruz. Türkiye genelinde her geçen gün daha popüler hale gelen sosyal medya sistemlerinden birisi de Twitter. Çok kısa sürede özellikle ünlüler ile etkileşimin en kolay yolu olduğunu da söyleyebiliriz sanırım.

Trend Topic olayı, özellikle Twitter sisteminin merkezinde yatan hashtag mantığının en önemli seçeneklerinden birisidir. Şimdi bu konunun geneli üzerine bilgilenmek isteyenler için hemen detaylara eğilim gösterelim.

Twitter Trend Topic (TT) Nedir?

Twitter Trend Topic, Twitter üzerinde gönderiler içerisinde en çok kullanılan ve en çok bahsedilen #hashtag konulan paylaşımlardır. Kimi zaman bu gündemdekiler hashtag olmaz, bir cümle ya da kelime yapısı dahi olabilir. İnsanların bahsetme yoğunluğuna göre Twitter Gündemdekiler kısmında bunları görebilme şansına sahip olabilirsiniz. Twitter sisteminde özellikle zaman içerisinde çok önemli olan özelliklerden birisi oldu.


Aslında TT özelliğini birçok kişi, daha fazla takipçi kasmak için kullanır. Gündemdekiler konulu gönderilerde özellikle tüm herkes sizlerin paylaşımlarını görür. Bu paylaşımlarınızı görenler de sizin hesabınıza girerek sizleri takip etme şansına sahip olur. Şimdi daha fazla detayların üzerinde durma yoluna gidelim. Twitter’dan konu açılmışken Twitter içeriklerimiz için ilgili kategoriyi ziyaret etmenizi öneririz.

Twitter Trend Topic (TT) Nasıl Yapılır?

Aslında son dönemlerde bu konu ile alakalı olarak can sıkıcı gelişmeler de yaşanıyor demek yanlış olmaz. Öncelikle nasıl yapıldığı kısmını detayları ile anlayarak üzerine fikirler yürütelim.
Trend Topic, gündemdekiler kısmına bir konu ya da hashtag düşürmektir. Aslında genellikle günlük yaşanan en önemli olaylar için belirlenmiş hashtagler, otomatik olarak gündemdekiler kısmına düşer. Ne kadar çok kişi bu konu hakkında tweet atarsa o kadar hızlı şekilde yükselirsiniz. Bahsedilme sıklığı aslında burada ki esas nokta olarak da adından söz ettiriyor diyebiliriz sanırım.
Ancak zaman içerisinde botlar ile trend topic olma olayı geldi. Yani saçma sapan iddia siteleri, başka illegal içerikler Twitter gündeminde para karşılığı TT olabiliyor. Tamamen fake hesaplar üzerinden yürütülür. Bu fake hesaplar, bir yazılım grubunun eline geçer ve bu grup para karşılığı insanlar için TT hizmeti sunar.

Gündemdekiler kısmında ki başlıklar içerisinde ki Tweetlerden ya da konulardan aslında bot başlıkları anlamak çok da zor değil. Emin olabilirsiniz. Bu duruma önlem alamayan Twitter yetkilileri, ciddi anlamda tepki görüyor ancak ne yazık ki yapabilecek herhangi bir şey yok.

Yazıyı Değerlendir
Yorum yapın