Twitter Arama Geçmişini Silme

Twitter Arama Geçmişini Silme işlemini basitçe anlatmaya çalışacağız. Twitter yapısı gereği en özgür sosyal medya plaformudur. Son dönemde ElonMusk tarafından satın alınması ile birlikte bu özgür yapısını daha da artıracağı ön görülmektedir. Yapılan araştırmalar göstermiştir ki, kullanıcılar twitterı en rahat ettikleri ve kendilerini en güvende hissettikleri sosyal medya sitesi olarak görmektedir. Hal böyle olunca arama geçmişinin kaydedilmesi ve silinmesinin de daha rahat bir şekilde yapıldığını belirtmek gerekmektedir.

Twitter Arama Yapmak

Arama yapmak için uygulamanın üst bölümünde bulunan arama bölümünü seçmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise arama bölümüne, istediğiniz kelimeyi yazabilirsiniz. Bu aramayı kaydetmek için sağ üst köşede bulunan üç nokta ikonuna tıklamanız ve ardından gelen ekranda “kaydet” bölümüne dokunmanız gerekir.

Genellikle güncel olaylar ve çok ziyaret edilen profiller için arama kaydetme seçeneğinden destek alınmaktadır. Twitter aramaları kaydedilirken bu özelliği genellikle Türkiye’de kullanıcılar tarafından pek bilinmemektedir.

Peki ama kaydettiğiniz aramaları nasıl silebilirsiniz?

Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Bir sebepten dolayı arama geçmişinizi silmek isterseniz, giderek kalabalıklaşan bir listeniz oluşmuşsa bunları azaltmayı yada olduğu gibi temizlemeyi tercih edebilirsiniz. Hızlı bir şekilde twitter arama geçmişi silme işlemi için yapmanız gereken kayıtlı armanın seçilmesi ve aynı şekilde sağ üstte bulunan üç nokta ikonuna dokunmaktır. Gelen ekrandan “aramayı sil” butonuna tıklayarak yaptığınız aramayı hızlı bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Twitter Arama Geçmişi Hakkında

Bazı akıllı telefon izinlerinin arama geçmişi ile ilgili özel izinler aldığı unutulmamalıdır. Başka bir deyiş ile, farkında olmadan arama geçmişinizin telefonunuz tarafından kayıt edilmesine ve depolanmasına izin vermiş olabilirsiniz. Bu işlemin twitter ile alakası olmadığını ve doğrudan telefonunuza verdiğiniz izinlere bağlı olarak temizlenmesi gerektiğini unutmamalısınız.

Uygulama, tarayıcı yada telefon özelliklerine bağlı olarak arama geçmişini temizleyebilirsiniz.

Twitter Arama Geçmişi Silme işlemini sizlere aktarmaya çalıştık. Bir önceki konumuzda Twitter Trend Topic (TT) Nedir? sorusuna detaylıca cevap vermiştik. Linke tıklayarak sayfayı ziyaret edebiliriniz.

Yazıyı Değerlendir
Yorum yapın