Instagram Hesabım Kapatıldı, Nasıl Açabilirim?

Bu makalemizde birçok kişinin başına gelen Instagram hesabım kapatıldı, nasıl açabilirim sorusuna yanıt verecek ve fikir edineceğiz. Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sistemi olma yolunda hızlı bir şekilde ilerleme kaydeden Instagram, zaman içerisinde denetleme konusunda çok daha katı adımlar atılıyor. Hal böyle olunca da birçok farklı seçenek ön plana çıkıyor demek yanlış olmaz. Instagram hesabım kapatıldı diye arama yapan kişileri biliyoruz.

Instagram hesap kapanması sorunu ve çözümü ile alakalı olarak insanların ciddi anlamda araştırma yaptıklarını biliyoruz. Bizde elimizden geldiğince bu anlamda sizleri bilgilendirecek ve nedenleri ile alakalı olarak da farklı farklı seçenekler üzerinde duracağız. Şimdi bu konu ile alakalı olarak bilgi edinme yoluna gideceğiz. Instagram hesabım kapatıldı.

Instagram Hesabı Neden Kapatılır?

Bunun nedenleri arasında birçok farklı seçenek sayılabilir demek yanlış olmaz. Instagram, özellikle fake hesap yoğunluğu çok ciddi manada artan bir sistem olduğundan dolayı insanları da yanıltan bir teknoloji haline geldi. Bot takipçiler ya da dolandırıcı amaçlı hesaplar ciddi anlamda revaçta. Genel itibari ile Instagram hesap kapatılma nedenleri aşağıdaki gibidir;

 1. Instagram topluluk kuralları kapsamına aykırı paylaşımlar ve profiller,
 2. Profiller ile alakalı yoğun şikayetler gelmesi,
 3. Hesap ile alakalı uzun süre işlem ve paylaşıl yapılmaması,
 4. Hesabın çalınmış olabileceğine dair emareler,
 5. İnsan ve hayvan hakları
 6. Irkçılık, din, dil ve renk ayrımı
 7. Küfür ve hakaret
 8. Spam amaçlı reklam ve gönderi
 9. Cinsellik ve pornografi
 10. Sahte hesap ve sahte ticaret
 11. Yasak olan ürünlerin ve hizmetlerin sunumu
 12. Dolandırıcılık temelindeki gönderiler

gibi seçenekler bu noktada ön plana çıkıyor. Paylaşımlarınızın durumu da kesin bir şekilde hesabınızın kapatılması ile alakalı olarak süreci etkileyen unsurlardan birisi olarak da dikkatleri çekiyor. Şimdi bu işin çözümü yolunda somut adımlar atalım.

Kapanan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram, zaman içerisine kendi içerisine yaptığı politika güncellemeleri ile birlikte ciddi manada değişti. Instagram hesabım kapatıldı, nasıl kurtarabilirim sorusunun yanıtını arıyoruz. Kapanan Instagram hesapları ile alakalı olarak zaman içerisinde kendiniz olduğunuzu kanıtlayarak sistemden avantajları değerlendirme şansına da sahip olabilirsiniz. Kapanan instagram hesabı nasıl açılır sorusunun yanıtı için aşağıdaki aşamaları değerlendirmelisiniz. Ayrıca uygulama üzerinde bulunan Kapanan Instagram Hesabı Açma Formu gibi araçları da bu işlem için kullanabilirsiniz.

 • Öncelikli olarak Instagram sosyal medya mobil uygulamasını açın ve hesap bilgilerinizi girerek oturum açın.
 • Oturum açtıktan sonra hesabınızın kapatıldığına ya da dondurulduğuna dair bir uyarı alacaksınız.
 • EĞER BİR SORUN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORSANIZ BİLGİ VERİN sekmesini göreceksiniz, tıklayın.
 • Burada sizden yukarıdaki görselde görebileceğiniz üzere bazı bilgileri girmeniz için uyarılar gelecektir. Bu formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurun.
 • Formu doldurmanızın ardından GÖNDER sekmesine tıklayarak kendiniz olduğunuzu kanıtladığınız formu Instagram yönetimine gönderin.
 • Mail adresinize bu form için bir kod gelecektir.  Bu kodu not alarak, e- postayı yanıtlamanız gerekmektedir.

Bu aşamadan sonra 1 haftalık bir kontrol ve değerlendirme süreci içerisine gireceksiniz. Sonrasında mail adresinize bununla alakalı olarak çözüm maili döndürülecektir ve seçenekleri değerlendirme imkanınız olacak. Instagram hesabım kapatıldı sorununun çözümü bu şekildedir.

Bu yazımızda Kapanan Instagram Hesabı Nasıl Açılır? sorusuna yanıt vermeye çalıştık. Instagram E Posta Değiştirme işleminin nasıl yapıldığını anlattığımız konumuza ulaşmak için lütfen tıklayın. Başka bir yazıda görüşmek üzere, hoşça kalın ♥

Yazıyı Değerlendir
Yorum yapın