Facebook Toplu Paylaşım Silme

2004 yılında kurulan Facebook, öncesinde pek çok örneği olsa da pek çok otorite tarafından sosyal medyanın başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Son dönemlerde yapılan araştırmalar göstermiştir ki her 4 facebook kullanıcısından 1 tanesi yaklaşık 10 – 15 senelik hesaplara sahiptir. Hal böyle olunca eski gönderileri silme konusu da bir nevi zorunluluk haline gelmiştir.

Temiz başlangıç olarak adlandırılan bu işlem facebook tarafından iki farklı şekilde yapılmaktadır. İlki tüm gönderilerin (yada çok büyük bir kısmının) temizlenmesi yada gizlenmesi üzerinedir. Peki ama bu işlem nasıl yapılmaktadır? Sizin için adım adım anlattık.

Facebook Tüm Paylaşımları Silme

Facebook toplu olarak gönderilerin temizlenmesine izin veriyor. Aralıklarla ülkeler için tek seferde silinebilen gönderi limitini sınırlandırdığını da biliyoruz. Yine de en başından itibaren tüm gönderilerinizi silmeniz yada gizlemenizin önünde herhangi bir engel bulunmamakta…

  • Öncelikle facebook’da oturum açın.
  • İkinci adım isminizin üzerine tıklayarak profilinize giriş yapın.
  • Yeni gönderi kısmının sağ bölümünde bulunan gönderileri yönet butonuna tıklayın. Sonraki ekranda gönderileriniz tarihe göre sıralanacaktır.
  • Dilerseniz filtre bölümünden herkes – sen – diğerleri gibi seçeneklere göre de sıralama yapmanız mümkün olmaktadır.
  • Toplu olarak temizlemek istediğiniz yada gizlemek istediğiniz gönderilerin yanında bulunan kutucukları işaretleyerek ileri butonuna tıklayın.
  • Sonraki aşamada dilerseniz gönderileri gizle bölümünden gönderilerini gizleyebilir yadagönderileri sil butonundan silebilirsiniz.

İşte bu kadar!

Eklenti Kullanarak Silme İşlemi

Her seferinde kutucuk işaretlemek çok eski hesaplar için çok yorucu olabiliyor. Böyle sorunlarla karşılaşmamak adına socialbook post maager eklentisini kullanarak da son derece hızlı bir şekilde tüm paylaşımlarınızı temizleyebilirsiniz.

Not: Söz konusu olan facebook toplu paylaşım silme seçeneği olduğunda, iPhone yada android tabanlı cihazlar başta olmak üzere yukarıda belirttiğimiz adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

Sitemizdeki diğer Sosyal Medya kategorilerini incelemek için Ana Sayfa‘ya gitmeniz yeterli 🙂

Yazıyı Değerlendir
Yorum yapın