Etkileyici Linkedin Profili Nasıl Oluşturulur?

Bu içeriğimizde sizlerle birlikte etkileyici Linkedin profili nasıl oluşturulur sorusuna elimizden geldiğince yanıt vereceğiz. Bildiğimiz gibi iş dünyası için en önemli sosyal medya mecralarından birisi olarak kısa zaman içerisinde ciddi anlamda büyüdü.

Linkedin profiliniz ile bu sistem üzerinden bildiğiniz üzere iş başvurusu dahi yapabiliyorsunuz. Bu sistemi aynı zamanda iş dünyasında ki dijital CV’niz olarak da kabul edebilirsiniz. Dolayısı ile buna göre dikkatli bir şekilde profil oluşturmak gerekiyor. Peki profil oluştururken dikkat etmemiz gerekenler neler?

Profil Bilgileriniz Doğru, Eksiksiz ve Güncel Olmalı

Öncelikle her ne olursa olsun profil bilgilerinizin doğruluğu ve güncelliği önemlidir. Üstelik iş hayatınızda ki en ufak değişimde dahi profil bilgilerinizi sürekli güncelleyin. Bu, sizi Linkedin ortamında ön plana çıkaracaktır.
Unutmayın, ne olursa olsun profesyonellerin olduğu bir ortamdasınız. Bu neden dolayısı ile günlük fotoğraflardan ziyade profesyonel fotoğraf tercih edin. Takım elbiseli ve kaliteli bir vesikalık dahi bunun için ideal olacaktır.

Profil Arkaplan Görseliniz, Sizi ya da İşinizi Yansıtsın

Linkedin üzerinde profilinize arkaplan görseli atayabiliyorsunuz. Bunu seçerken dikkatli olun. Arkaplan görseli olarak sizi anlatan ya da iş sahibi iseniz işinizi anlatan göz alıcı görseller kullanın. Kısacası ALGIYI YÖNETİN.

Özgeçmiş Olmazsa Olmaz, Profesyonel Olun

Bu sisteme üye olan birçok kişi önemsemez. Öyle bir özgeçmiş yazısı hazırlayın ki, okuyanlar sizin hakkınızda en ince ayrıntısına kadar bilgi sahibi olsun. Etkileyici cümleler ile fark yaratın. Ve bu yazıyı yazarken imla hatası yapmamaya özen gösterin.

Linkedin URL Adresinizi Özel Olarak Belirleyin

Linkedin CV’niz zaman içerisinde aslında sizlerin bir nevi online ortamda ki web projesi olarak da kullanılır. Bu neden dolayısı ile www.linkedin.com/adinizsoyadiniz gibisinden özelleştirilmiş URL adresi ayarlamayı asla unutmayın.

Profilinizde Sürekli Paylaşımlar Yapın, Aktif Olun

Sosyal olaylara daima duyarlı olun ancak SİYASİ olmayın. Linkedin profilinizde daima paylaşımlar yapın ve profilinizin aktif olmasını sağlayın. Bu sizin profilinizi ve iş hayatınızı önemsediğinizin diğer bir kanıtı olarak dikkat çekecektir. Günlük olarak profilinize mutlaka giriş yapın.

LinkedIn Profili oluşturma hakkında detaylı bilgiler vermeye çalıştım. Her türlü sorunuzu konu altından iletebilirsiniz ♥

Yazıyı Değerlendir
Yorum yapın